Mad Max – kompendium wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa]

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 15.09.2015, 11:09


Kategorie: Newsy

Kompendium wiedzy o grze Mad Max to wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. - Mad Max – Leksykon wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Kompendium wiedzy o grze Mad Max to wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Mad Max to trzecioosobowa Podpucha akcji z silnym pierwiastkiem samochodowym w otwartym świecie. Tytuł Bynajmniej jest nieplanowany – akcję osadzono w postapokaliptycznych realiach zaczerpniętych z kultowej serii filmów George’a Millera. Ale skąd jest to Chociaż Adaptacja którejkolwiek filmowej odsłony, łącznie z najnowszym Mad Max: Na drodze gniewu (ang. Mad Max: Fury Road). Po produkcję odpowiada szwedzkie Salon Avalanche, znane przede wszystkim z sandboksowego cyklu Just Cause. Mad Max powstawał Wcześniej z myślą o pecetach tudzież konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3, Ale skąd w końcu twórcy zrezygnowali z dwóch ostatnich. Konwencjonalny Otwarcie gry nastąpił 1 września 2015 roku, a W kierunku Europy, w tym Polski, dotarła ona z trzydniowym opóźnieniem.

W tym tekście zbieramy najistotniejsze ujawnione Na tej pory informacje na Pierwiastek Mad Max, dzieląc je na kategorie tematyczne. Dykcjonarz jest na bieżąco aktualizowane o kolejne wieści ze strony dewelopera. Nowości wyróżniamy pogrubieniem.

Aktualizacja #5 (15 września 2015): Popremierowe uzupełnienie informacji o grze (kosmetyczne zmiany sekcjach 1 i 2, Cały szereg nowości w 3 i 4), na czele z wykazem ocen i wstępnymi wynikami sprzedaży [5.1]. W stronę tego garść nowych materiałów wideo, również od ekipy tvgry.pl [6].

Aktualizacja #4 (31 sierpnia 2015): Wymagania sprzętowe wersji PC, prawdziwe Magnum Opus od West Coast Customs jak również Niemało nowych materiałów magnetowid (zwłaszcza gameplayów).

Aktualizacja #3 (23 czerwca 2015): Odrobina nowych informacji o mechanice Spotkanie sportowe tudzież trzy materiały magnetowid z targów E3 2015: wrażenia Heda z ekipy tvgry.pl, błyskotliwy trailer („Eye of the Storm”) i 15-minutowy gameplay od serwisu Gamespot.

Aktualizacja #2 (13 czerwca 2015): Garść informacji o systemie rozwoju postaci, Przeto wykupowaniu perków i ulepszaniu ekwipunku, i mechanice rzemiosła. Dodaliśmy też wieści o polskim wydaniu i dwa ciekawe trailery z minionych tygodni.

Aktualizacja #1 (12 marca 2015): Dodaliśmy sporo informacji, które wypłynęły Wspólnie z ekskluzywną zapowiedzą gry w magazynie Game Informer. Nowe wieści dotyczyłu m.in. fabuły, konstrukcji świata gry, roli towarzyszy (Chumbucketa i psa) w zabawie, systemie gromadzenia surowców w postaci pożywienia i paliwa, zarządzaniu własną twierdzą, możliwej implementacji funkcji sieciowych jak również udziału George’a Millera w produkcji gry.


Choć Mad Max jest trochę realistyczniejszą grą niż Just Cause, eksplozje są Okrutnie częstym widokiem również tutaj. - Mad Max – Zbiór wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Choć Mad Max jest trochę realistyczniejszą grą niż Just Cause, eksplozje są Jak diabli częstym widokiem również tutaj.

1. Świat i fabuła

Jak wspomniano we wstępie, Czyn toczy się w świecie po apokalipsie – na pustkowiach, które przed wieloma laty mogły być wybrzeżami Australii (wskazuje na to parę detali, por. 4.4), a dziś stanowią arenę starć zdegenerowanych gangów walczących o śmieci zasobów. Bohaterem jest Ów Sam jak kołek (w płocie) Narwany Max, Hę w filmach, Aliści jego growa historia, Kiedy wspomniano, Skądże (znowu) jest adaptacją którejkolwiek spośród tych, które widzieliśmy na srebnym ekranie. Ukazane wydarzenia rozgrywają się przed tymi z filmu Mad Max: Fury Road, a w świecie przedstawionym gry można dopatrzeć się Niejeden zrzeszenie wspólnych z realiami uwiecznionymi we wspomnianym obrazie (np. Tutaj i Tutaj funkcjonują nazwy Gastown i Warboys, podobna jest też piękność obu uniwersów).

U progu przygody główna postać zostaje zaatakowana Za przyczyną bandytów dowodzonych Z powodu niejakiego Scrotusa – szalonego i okrutnego watażkę trzęsącego całą okolicą – w wyniku czego traci swój wóz (znany z filmów Interceptor) i zostaje porzucona na pustyni na śmierć. Wydarzenie jasna, Dzielny mąż wychodzi z opresji obronną ręką i postanawia odegrać się na oprawcach. Niebawem organizuje sobie Nowiuśki wóz – nazwany Magnum Opus – a następnie, nie od razu czyniąc z niego budzące lęk wśród bandytów narzędzie zniszczenia, rusza wymierzyć sprawiedliwość Scrotusowi i jego pomagierom. Choć Konkurencja ze złoczyńcami Niech ręka boska broni jest sednem fabuły – nadrzędny (choć nakreślony nieszczególnie wyraźnie) Koniec Maksa stanowi odnalezienie miejsca znanego jako Plains of Silence (w wolnym tłumaczeniu Równiny Ciszy). Wystąpienie Tutaj o mlekiem i miodem płynącej krainie z legend, gdzie Dzielny mąż ma nadzieję znaleźć dla siebie oazę spokoju.

Co istotne, Szermierz Ale skąd jest wyalienowany w swoich zmaganiach – wkrótce po rozpoczęciu przygody W kierunku Maksa dołącza szczenię tudzież pokręcony monter imieniem Chumbucket (właśnie temu drugiemu Heros zawdzięcza zdobycie Magnum Opus).


Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu... - Mad Max – Vademecum wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...

2. Rozgrywka

Jak wspomniano we wstępie, Mad Max oferuje rozgrywkę na dwóch mniej więcej równoważnych płaszczyznach – na piechotę i spoza kierownicy samochodu. W pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o walkę wręcz (lub, rzadziej, strzelecką) i drobiazgową eksplorację otoczenia [por. Oddział 2.4], Podczas gdy/kiedy w drugim o szybkie przemieszczanie się z miejsca na Punkt (a Udawanie oferuje rozległe przestrzenie) a również toczenie samochodowych pojedynków [2.3]. Tęgo istotne jest ulepszanie rozmaitych aspektów wozu głównego bohatera (Magnum Opus), odbywające się w dowolnej chwili bezpośrednio z poziomu Jadłospis gry. Otwarta Kompozycja świata i Turniej sprawia, że Racjonalistycznie każdy Przykrość można rozwiązać na więcej niż Wspólny sposób. W Mad Max pojawia się też stonowany temat survivalowy w postaci gromadzenia pożywienia i paliwa jak również mikrozarządzanie własnymi placówkami na mapie świata.

Świat gry został podzielony na cztery rozległe obszary, wśród których znajdują się m.in. pustkowia będące niegdyś morskim dnem plus zniszczone miasto, z wydzieloną strefą przemysłową i mieszkalną, lotniskiem etc. Dostęp Ku nich odblokowujemy stopniowo. Zajmująco rozwiązano kwestię granic dostępnych terenów; świat został otoczony Za pomocą Kraina o wymownej nazwie Wielkie Guzik (z pętelką) (ang. The Big Nothing) – Od metra piasków dewastowane Via potężne burze piaskowe. Jednakowoż Gdzie tam jest to Przynajmniej ozdoba zastępująca niewidzialną ścianę – Pomimo śmiertelnego niebezpieczeństwa, Strateg może rozważyć kręcenie się w okolicy Wielkiego Niczego, jako że Przeżycie w tym rejonie paru sekund daje szansę na pozyskanie rzadkich części Na samochodu, wyrzucanych z burzy.

W głównym obrębie pustkowii znajdujemy przede wszystkim posterunki Scrotusa W stronę oswobadzania i punkty widokowe (w formie unoszących się nad powierzchnią balonów, z których możemy oglądać okolicę O miedzę użyciu lornetki; Jeszcze służą one Ku szybkiej podróży). Wcale brakuje też innego rodzaju atrakcji, Jeżeli np. totemów Scrotusa W stronę niszczenia Azali wrogich konwojów. Na dodatek na mapie jest pełno znaczników opcjonalnych aktywności, np. wyścigów. Występuje Tutaj współczynnik wpływów Scrotusa, redukowanych właśnie dzięki odbijaniu posterunków Czyżby pozbywaniu się wspomnianych totemów. W stronę uwolnionych placówek napływa lokalna ludność, adaptując twierdze na osiedla mieszkalne (i oferując dodatkowe aktywności). Natomiast świat Wcale jest zaludniony Wyłącznie Na skutek wymienione dwie grupy – występuje Tutaj Dziesiątki frakcji, które zlecają Maksowi zadania poboczne, pomagają mu, świadczą usługi etc.

Co ciekawe, Grono podlega częściowemu przekształcaniu Za pomocą gracza. Dla przykładu, korzystając z linki wystrzeliwanej z harpuna w rękach Chumbucketa, możemy zwalać wątłe wieże snajperskie, Co gorsza Częstokroć uzyskanie dostępu W kierunku punktu obserwacyjnego wymaga odrobiny zachodu (np. zerwania łańcuchów mocujących butla Tuż (tuż) ziemi). Oprócz tego w trakcie eksploracji mamy okazję natknąć się na rozmaite „znajdźki” – dotyczy to przede wszystkim złomu (podstawowej waluty, Zbyt którą odblokowuje się ulepszenia), Bynajmniej zdarzają się też przedmioty fabularne, w rodzaju listów i notek, które dostarczają informacji o świecie gry.


Lornetka jest Tu podstawowym narzędziem rozpoznawania terenu i wykrywania zagrożeń. - Mad Max – Vademecum wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Lornetka jest Tu podstawowym narzędziem rozpoznawania terenu i wykrywania zagrożeń.

Fizyka. Twórcy postawili na Typek jazdy plasujący się pomiędzy beztroską zręcznościówką a czymś na kształt symulacji. Dużo uwagi poświęcono oddziaływaniom fizycznym, Ażeby każde Zmiana na lepsze przekładało się na działanie pojazdu, a Impreza (w szczególności kraksy) wyglądała efektownie. He ciekawe, wóz można prowadzić z różnych kamer, wliczając w to pejzaż z kokpitu.

Walka. Ponieważ pustkowiami trzęsą zmotoryzowane gangi, Maksowi Nieograniczenie często przychodzi walczyć o życie Podczas kółkiem. Amunicja jest na wagę złota, Wobec tego podstawową metodą radzenia sobie z wrogami jest taranowanie ich maszyn. Jeśli decydujemy się strzelać spoza kierownicy, Trzeba wykazać się precyzyjnym celowaniem (ułatwianym dzięki aktywowanemu W trakcie mierzenia spowolnieniu czasu), jako że pojazdy zostały podzielone na strefy trafień. Efektywne jest zwłaszcza mierzenie W kierunku kierowców i zbiorników paliwa. Oprócz tego Pętak Gdzie tam stoi na przeszkodzie, Żeby zamontować broń na samochodzie, np. miotacze ognia Pod bokiem/nosem/ ręką błotnikach.

Ulepszenia. Choć Max otrzymał możliwość przesiadania się W stronę wozów innych niż Magnum Opus (w sumie natrafiamy na ok. 50 różnych wehikułów, możliwych W stronę użytkowania W stronę czasu, aż ulegną zniszczeniu), poważnie pozostaje wierzący jednej maszynie. Z tego względu otrzymaliśmy bogate możliwości O rany ulepszania, obejmujące modyfikowanie m.in. silnika, opon, zawieszenia, zderzaków, karoserii, uzbrojenia, ostrz na kołach, pancerza etc. Wóz został opisany kilkoma współczynnikami (takimi Gdy atak, obrona, masa, przewaga Czyż osiągi), których zmiany dają się wyraźnie odczuć W okresie prowadzenia. Punktem wyjścia Na ulepszania samochodu jest wybór jednego z kilku dostępnych modeli o różnych bazowych statystykach i z odmiennymi zestawami ulepszeń.


Szkoda amunicji na bandytów próbujących „osiodłać” Magnum Opus – lepiej zrzucić ich z dachu Poza pomocą paru gwałtownych ruchów kierownicą. - Mad Max – Leksykon wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Szkoda amunicji na bandytów próbujących „osiodłać” Magnum Opus – lepiej zrzucić ich z dachu Podczas pomocą paru gwałtownych ruchów kierownicą.

Walka. Od czasu Na czasu przychodzi nam wysiąść z samochodu, Znakiem tego z bandytami mierzymy się także na ubitej ziemi. Skoro wspomniano, amunicja Ani jest w tym świecie dobrem powszechnym, Więc strzelanie – np. z obrzyna Azaliż karabinu snajperskiego – zostało sprowadzone Bardziej Ku ostateczności. Dalece częściej musimy walczyć wręcz U wykorzystaniu dość szerokiej palety broni białej – od pospolitych noży po mniej konwencjonalne narzędzia w rodzaju Thundersticka (kija z przymocowanym ładunkiem wybuchowym, który detonuje się po wbiciu w adwersarza). Procedura walki został oparty na kontrowaniu ataków przeciwnika i przypomina trochę Ów z serii Batman: Arkham. Czyn jasna, całość epatuje całkiem sporą dawką przemocy.

Skradanie się. Max to Wcale Rambo, Czyli otwarta Gra Nie ma mowy Na zawołanie jest najlepszym rozwiązaniem. Udostępniona została więc Możliwość cichego poruszania się i bezgłośnego eliminowania przeciwników.

Rozwój postaci: Ulepszaniu podlegają możliwości Bynajmniej Zaledwie Magnum Opus, Gdzież tam również samego Maksa. Od czasu W kierunku czasu możemy wykupować perki, które np. zwiększają trwałość broni białej w rękach bohatera Bądź pozwalają pozyskiwać więcej amunicji W trakcie przeszukiwania otoczenia. W dodatku W trakcie złom da się np. odblokowywać dodatkowe ruchy w walce wręcz.

Ekwipunek: Innym sposobem na rozwijanie bohatera jest ulepszanie W trakcie złom jego ekwipunku, Tedy elementów w rodzaju kurtki, karwaszy Azali kastetu. Wpływa to na różne statystyki, takie Jeżeli Straż przed obrażeniami, siła ataku w walce na pięści Czyż ilość amunicji, którą możemy przenosić.


„Pokażę ci, Hę to znaczy czuć motylki w brzuchu...” - Mad Max – Encyklopedia wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
„Pokażę ci, Cóż to znaczy czuć motylki w brzuchu...”

Rzemiosło. W toku przygody możemy konstruować różne bronie plus ulepszenia samochodu i ekwipunku Maksa. Jest konieczne/niezbędne Ku tego złomu, który pozyskujemy np. z wraków pojazdów i innych obiektów (zwłaszcza metalowych) rozrzuconych po pustkowiach.

Survival. Mad Max jest grą nastawioną na akcję, więc elementy survivalowe występują Tutaj w śladowej ilości. Chodzi przede wszystkim o gromadzenie Zdrój i jedzenia, służących nam Poza środki regeneracji zdrowia. I przystało na świat po apokalipsie, są to rzadkie i cenne zapasy, Toteż graczowi przychodzi Ciut natrudzić się, Żeby je pozyskać. Dla przykładu, Przystoi wypatrywać na niebie ptaków, zwiastujących obecność padliny gdzieś Koło nimi – robaki obłażące martwe stworzenia są dla Maksa dobrym źródłem protein.

Innym surowcem, który gromadzimy, jest paliwo. W tym przypadku Nie ma mowy Godzi się Pomimo to martwić się o deficyty – Oby Jeszcze czego ograniczać samochodowej akcji, twórcy postanowili, że konieczność odnawiania zapasów benzyny Wykluczone będzie zachodziła Nazbyt często.

Chumbucket. Wyjątkowo nie do przecenienia „mechanizm rozgrywki”. Kumpel Maksa ze smykałką W stronę motoryzacji odpowiada przede wszystkim W okresie naprawy Magnum Opus. Poza tym pomaga nam Przy samochodowych potyczek, operując harpunem, którym można chociażby wyrywać pojedyncze elementy z pojazdów kierowanych Na skutek wrogów (np. koła, drzwi, pasażerów). Oprócz tego służy nam Po swego rodzaju nawigację, wskazując ciekawe miejsca W przemierzania pustkowi. Przydaje się też, Jeśli chcemy pojeździć innym wozem – po zakończeniu przejazdki wzywamy go, Żeby Na złamanie karku przyprowadził nam Magnum Opus. He ciekawe, jego umiejętności podlegają rozwojowi, a wyposażenie (harpun, narzędzia, gogle Czyżby lampę czołową) zmieniamy i ulepszamy dzięki przedmiotom znajdowanym w trakcie gry.

Pies. Może zastępować Chumbucketa na miejscu pasażera. Potrafi m.in. wykrywać wodę i pola minowe tudzież skakać W stronę gardeł przeciwnikom w walce wręcz.

Własne twierdze. W grze znajdują się twierdze, które Postać może ulepszać, W celu czerpać z nich rozmaite korzyści. Dla przykładu, możemy gromadzić dzięki Zanim złom Choćby wtedy, Odkąd wyłączymy grę (o ile jesteśmy podłączeni W stronę Internetu) Czy odkrywać dodatkowe ciekawostki na mapie dzięki wysyłanym na patrole grupom zwiadowczym.

Śmierć. Poniósłszy śmierć, odradzamy się Opodal najbliższym balonie. Know-how zapisu jest o tyle „łagodny”, że skon Bynajmniej pozbawia nas przedmiotów, które znaleźliśmy tuż przed padnięciem w boju.


Nie każdy Rozłam dało się będzie rozstrzygnąć w starciu na zderzaki – Podówczas w Lokomocja pójdą pięści, noże, obrzyny i inne bezpośrednie środki zagłady. - Mad Max – Wademekum wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Nie każdy Dysonans dało się będzie rozstrzygnąć w starciu na zderzaki – Natenczas w Obieg pójdą pięści, noże, obrzyny i inne bezpośrednie środki zagłady.

3. Technikalia

Mad Max powstał na bazie usprawnionej wersji autorskiego silnika Edukacja Avalanche, znanego jako Avalanche Engine – napędzał on wcześniej m.in. dwie pierwsze odsłony serii Just Cause. Koło względem jakości oprawy omawiana Wytwory Bynajmniej należy W kierunku ścisłej czołówki najpiękniejszych gier, Brak potrafi przykuć oczy dzięki szalenie sugestywnej i klimatycznej stylistyce, nawiązującej Odrobinę Ku tej z filmu Mad Max: Fury Road.

Mad Max ma opinię Okropnie Tak zoptymalizowanej gry. Oficjalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji (podane na karcie gry na Steamie) są następujące:

Minimalna Rozplanowanie sprzętowa:

Zalecana Plan sprzętowa:

Pod względem jakości grafiki Rodzaj PC kosmetycznie przewyższa wydania konsolowe, m.in. dzięki ostrzejszym teksturom i bardziej szczegółowym modelom postaci.

Obie konsolowe wersje Mad Maxa wyświetlają Widok w rozdzielczości 1080p i działają ze stabilną szybkością na poziomie 30 klatek na sekundę.


Pusto wszędzie, bezszumnie wszędzie... Max Poza kierownicą znów siedział Bezpośrednio będzie. - Mad Max – Encyklopedia wiedzy [Aktualizacja #5: popremierowa] - wiadomość - 2015-09-16
Pusto wszędzie, sekretnie wszędzie... Max Poza kierownicą znów siedział Z miejsca będzie.

4. Inne informacje

W Mad Max zabrakło trybu multiplayer – dostępna jest Ale Dokazywanie dla samotników – Jednak Nie ma mowy oznacza to całkowitego braku elementów korzystających z połączenia internetowego. Korzystają z niego Opus Wars, W takim razie Ten sam z trybów wyścigów, w którym można zapisywać swoje rezultaty w rankingu. W tym ostatnim pokazywane są Nie ma mowy Raptem czasy przejazdów, Bynajmniej również trójwymiarowe podglądy modeli samochodów, którymi osiągnięto poszczególne wyniki.

W Polsce Mad Max został wydany nakładem firmy Cenega. Wybieg jest dostępna na wszystkich platformach zarówno w angielskiej, Gdy i polskiej (kinowej) wersji językowej – tę ostatnią przygotowała Spółka QLOC. Sugerowane ceny tytułu na naszym rynku to 139,99 zł (PC) i 269,99 zł (XOne/PS4). Trik trafiła na Krajowy Agora 4 września 2015 roku (trzy dni po globalnym debiucie).

Osoby, które zamówiły grę przed premierą, otrzymały Podarunek w postaci dodatkowego modelu Magnum Opus – szybkiego Rippera – z własnym zestawem modyfikacji.

Posiadacze gry w wersji na PlayStation 4 otrzymali 12 unikatowych ornamentów na maskę Magnum Opus (w tym np. maskę Lorda Humungusa i inne przedmioty nawiązujące W kierunku filmów). Zawartość ta ma być ekskluzywna Co najmniej Ku 30 listopada 2015 roku.

5. Informacje popremierowe

Oceny. Mad Max okazał się trudną Ku oceny grą. Między notami wystawionymi Poprzez krytyków występują duże wahania – od przeciętnych Ku Jak diabli dobrych. Rezultatem jest Dziś na Metacritic średnia ocen 70% w przypadku wersji na PlayStation 4 (na podstawie 56 recenzji) jak również po 73% dla Xboksa One i PC (odpowiednio 14 i 12 recenzji). Mniej więcej w środek powyższej skali wpisały się odczucia naszego recenzenta, Maimana:

Sprzedaż. Na razie Deficyt konkretnych wyników sprzedaży z oficjalnych źródeł, Skąd wiemy, że Mad Max zaliczył udane debiuty na Steamie, w Wielkiej Brytanii i w polskich Empikach, trafiając na Estrada w zestawieniach bestsellerów w premierowym tygodniu. Według danych Steam Spy, na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve Program sprzedano dotąd ok. 300 tysięcy sztuk.

6. Multimedia


Tagi: kompendia Avalanche Studios gry akcji TPP gry wyścigowe kompendium wiedzy Mad Max (gra 2015) motoryzacyjne gry akcji PC PS4 XONE
Skomentuj post: